czwartek, 29 marca 2012

Zakochana w mroku

Hej !
Dzisiaj odebrałam e-mail z prośbą o omówienie książki pt."Zakochana w Mroku", autorstwa Franny Billingsley :

Romans Fantasy

Na pół realny, na pół baśniowy świat. Trochę historyczny, trochę wyśniony .Ludzie współegzystują tu z widmowymi Prastarymi. A historia nastolatki Briony, uważającej się za wiedźmę i obwiniającej się za całe zło, które wydarzyło się w jej rodzinie- zarazem mogłaby i nie mogła wydarzyć się w naszym świecie.

Czy Briony, dziewczyna- wilczyca rzeczywiście jest wiedźmą ? Czy naprawdę jest zła i niebezpieczna ? Co stanie się, gdy jej tajemnice wyjdą na jaw ? Co się stanie, gdy Briony się zakocha ?

Nim umarła macocha Briony, dobrze zadbała, by dziewczyna obarczyła się winą za wszystkie nieszczęścia, które się wydarzyły w ich rodzinie. Iteraz poczucie winy przywarło do Briony tak bardzo, że stało się wręcz jej drugą skórą. Dziewczyna często ucieka na bagna i opowiada tam historie o Prastarych duchach, które odwiedzają trzęsawiska. Jednakże tylko wiedźmy są w stanie je zobaczyć, a w jej miasteczku bycie jedną z nich oznacza karę śmierci. Mimo, iż uważa, że nie zasługuje na nic dobrego. Briony lęka się, co się stanie, gdy jej sekret wyjdzie na jaw...I wtedy w jej życiu niespodziewanie pojawia się Eldrik. Chłopak trakuje Brionyjako kogoś naprawdę wyjątkowego...Briony porzekona się, że zamiast sekretów, które stara się ukryć, jest też wiele tajemnic o, których wcześniej nie miała pojęcia.
Sama chętnię kupię tę książkę

1 komentarz:

  1. Hej :)
    Mam do Cb parę pytań:),ale wolałabym porozmawiać z Tb w innym miejscu,mogłabyś mi podać jakiś numer gg lub e-mail lub link z Twoim profilem na facebooka?

    OdpowiedzUsuń